Júlové číslo časopisu Ruženec

//Júlové číslo časopisu Ruženec

Lukáš často zdôrazňuje, že Ježiš je muž modlitby. Táto skutočnosť neunikla jeho učeníkom; raz teda, keď sa Ježiš modlil, „povedal mu jeden z jeho učeníkov: „Pane, nauč nás modliť sa, ako Ján naučil svojich učeníkov“ (Lk 11, 1). Ježiš ich vtedy naučil modlitbu Otče náš. Rubrika „Biblické okienko“ opisuje jedenástu až dvanástu kapitolu Lukášovho evanjelia.

V seriáli „Loretánske litánie“ zameriame našu pozornosť na invokáciu Útecha zarmútených, kde sa môžeme od Ježiša učiť správnemu postoju k zarmúteným a trpiacim.

Čo znamená „Strážiť niekoho alebo niečo ako zrenicu oka“ rozpovedajú Biblické drobničky.

Apoštolka apoštolov, hriešnica z Magdaly; patrónka Rehole bratov kazateľov (dominikánov). Obnovený seriál „Viera v umení“ na strane 31 až 36 nám vyrozpráva viac o obrátení sa Márii Magdalény.

Na malebnom Považí v južnej časti Ilavskej kotliny, v jednej z najmladších slovenských diecéz, neďaleko Trenčína, nachádzame pútnické miesto, kam putujú slovenskí katolíci od roku 1742. Navštívilo ste ho už? Ak nie, tak nám dovoľte pozvať vás do Dubnice nad Váhom. Viac sa dočítate v článku fr. Rafaela Tresu OP na strane 24 až 26.

„Nechoďte tam, klaňajú sa diablovi,“ varovali biskupa Francisa Kibiru. Oblasť v juhozápadnej Ugande na hranici s Demokratickou republikou Kongo bola považovaná za prekliatu a nebezpečnú. Násilie, kriminalita, užívanie drog a prostitúcia tu boli na dennom poriadku, ale najviac bola táto oblasť poznačená čiernou mágiou a čarodejníctvom. Magické rituály a okultné praktiky spôsobovali ľuďom hrozné nešťastia. Prejavy posadnutosti, samovraždy a zničené rodiny, to boli len niektoré z následkov… Začítajte sa spolu s nami do článku „Zázrak Božieho milosrdenstva v Ugande“.

Nájdete v ňom aj pozvánku na Mariánske soboty, ktoré sa konajú spravidla každú tretiu sobotu v dominikánskom kostole v Košiciach na tému Tajomstvá ruženca.

2020-10-15T20:15:54+02:00