Novembrové číslo časopisu Ruženec

//Novembrové číslo časopisu Ruženec

Spojme sa počas týchto dní ako jedna dominikánska rodina. Týždňom modlitieb za dominikánske povolania (11. – 17. novembra), ktorý začína v pondelok po sviatku všetkých dominikánskych svätých, chceme odpovedať na túto Ježišovu žiadosť. Súčasťou novembrového čísla je časť, kde nájdete modlitby za nové dominikánske povolania.

V rubrike „Biblické okienko“ na str. 12 – 15 sa bližšie pozrieme na žalm 130. „Volanie z hlbín“ pocit zodpovednosti – vnútornej rozorvanosti pozná asi každý z nás. Sú to chvíle, keď sa cítime ako stroskotanci, ktorí sú zmietaní vodným životom…

V kréde vyznávame vieru v Ducha Svätého, ktorý „hovoril ústami prorokov“. Vďaka jeho pôsobeniu proroci boli schopní prijať a ohlasovať zjavené Božie slovo. V seriáli „Loretánske litánie“ zameriame našu pozornosť na invokáciu Kráľovná prorokov.

Na strane 24 až 27 sa dočítate, že v Pakistane situácia kresťanov nie je ani z ďaleka ideálna. ACN zhromaždila informácie o rozličných útokoch na kresťanov. Diskriminácia kresťanov je v krajine na hranici systematického utláčania…

Počas horúcich letných týždňov, od 7. júla do 4. augusta 2019, sa vo vietnamskom meste Bien Hoa uskutočnila volebná generálna kapitula Rehole kazateľov (dominikánov). Koho zvolili za nového Magistra Rehole kazateľov sa dočítate na stranách 10 až 11.

V biblických drobničkách sa dozvieme viac o tom, čo znamená slovné spojenie „Múdry ako Šalamún.

V obnovenom seriáli „Viera v umení“ si predstavíme Svätého Klementa – pápeža s kotvou. Dočítajte sa viac na str. 31 až 35, prečo sa sv. Klement stal patrónom námorníkov a ochrancom pred nebezpečenstvami vodných živlov.

Informáciu o predplatnom časopisu Ruženec na rok 2020 nájdete na str. 4 a5.

Nájdete v ňom aj pozvánku na púť ružencových bratstiev do Svätej zeme a Jordánska s bratmi dominikánmi. Taktiež na adventné duchovné cvičenia v exercičnom dome sv. Ignáca v Prešove, ktoré sú určené pre všetkých členov Živého, Svätého a Večného ruženca na tému: Eucharistia.

Na poslednej strane nášho časopisu nájdete ponuku vami obľúbených Ružencových kalendárov na rok 2020.

2020-10-15T20:12:58+02:00