Preukaz člena Večného ruženca

//Preukaz člena Večného ruženca

Drahí ruženčiari! Je veľmi povzbudzujúce si pripomínať, že tvoríme jedno veľké ružencové spoločenstvo, ktoré je súčasťou dominikánskej rodiny.Mnohí ľudia nielen na Slovensku, ale na celom svete, ktorí patria do tohto spoločenstva, sa modlia za ostatných členov dominikánskej rodiny. Modlitbou ruženca sa navzájom podporujeme. V ťažkostiach sme nesení modlitbami svojich bratov a sestier. A preto je veľmi dôležité, aby sme podporovali ducha modlitby. Nielen slovom či príkladom, ale aj rôznymi pomôckami.

Dominikánske mariánske centrum (DMC) vám ponúka viacero kníh či brožúrok, ktoré vám môžu pomôcť pri rozvíjaní modlitby posvätného ružena. A sme veľmi radi, že Vám môžeme predstaviť ďalšiu takúto drobnú pomôcku: preukaz člena Večného ruženca. Každý člen ružencového bratstva by mal mať preukaz člena ružencového bratstva. Ten je totiž viditeľným znakom jeho dobrovoľného a aktívneho členstva. Preukaz člena Večného ruženca je skutočnou modlitebnou pomôckou. Každé ružencové tajomstvo je uvedené maľbou dominikána fra Angelica a odpovedajúcim úryvkom z Písma. Jednotlivé tajomstvá predstavujú rôzne životné postoje (ovocie tajomstva), ktoré by sme si mali osvojiť, a o ktoré pri danom desiatku prosíme aj pri záverečnej modlitbe. Takto zostavený preukaz člena Večného ruženca je skutočne nielen návodom, ale aj inšpiráciou pre to, ako by mal prebiehať čas bdenia člena Večného ruženca. Pevne veríme, že aj táto pomôcka Vám pomôže plniť svoj dobrovoľný záväzok, ktorý je prostriedkom k rozvíjaniu toho najdôležitejšieho vzťahu v našom živote: vzťahu s naším Pánom. Tak nás k tomu pozýva aj Panna Mária.

Preukaz člena Večného ruženca si môžete objednať listom, emailom, alebo telefonicky, poprípade si ho osobne zadovážiť priamo v Dominikánskom mariánskom centre v Košiciach.

Ďalšie informácie nájdete TU.

Vaše DMC

2020-10-15T19:41:24+02:00