Ruženec 3/2019

/, Uncategorized/Ruženec 3/2019

V marcovom čísle časopisu Ruženec, ktorý je formačno-informačným mesačníkom ružencových bratstiev na Slovensku, nájdete Krížovú cestu písanú bratmi dominikánmi.

Siedma a ôsma kapitola Lukášovho evanjelia v rubrike „Biblické okienko“ opisuje sled udalostí dvoch ľudí v ohrození života.

V seriáli „Loretánske litánie“ zameriame našu pozornosť na invokáciu Brána do neba.

V rozhovore s dominikánom Františkom Š. Pistrákom, ktorý pôsobí vo Švajčiarskom Graubündene sa dočítate aj o tom, ako žijú svoju vieru obyvatelia na hornatom toku rieky Rýn.

„Teror bojovníkov Boko Haram sa začal v roku 2009 a v priebehu rokov narastal. V diecéze pribúdali počty utečencov, nezvestných a mŕtvych, ktorí sa odmietali vzdať svojej viery…“ Začítajte sa spolu s nami do článku „Keď boj vyzeral ako prehratý“.

Dvaja mnísi a dva levy, na púšti i v rušnej Alexandrii… Muž s palicou v tvare písmena Tau je Anton. Ten druhý – s dvoma levmi pri nohách je Pavol. Prežite s nami životný príbeh sv. Antona – otca mníchov a Pavla – prvého pustovníka v obnovenom seriáli „Viera v umení“.

Nájdete v ňom aj pozvánky na duchovné cvičenia do Melčíc a Piešťan, ktoré sú určené pre všetkých členov Živého, Svätého a Večného ruženca.

Z pútnických miest navštívime chrám Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou, kde sa nachádza milostivý obraz Matky Božej Vranovskej, ktorý zázračne plakal krvavé slzy.

2020-10-29T13:07:43+01:00