Ruženec 10/2019

/, Uncategorized/Ruženec 10/2019

Pozývame Vás na Slávnosť ružencovej Panny Márie v Košiciach v termíne od 7. do 13. októbra, ktorá sa uskutoční v dominikánskom kostole. Presný program obnovy pred Ružencovou slávnosťou nájdete na str. 21.

Z pútnických miest navštívime Kláštor pod Znievom, ktorý patrí k najstarším obciam v martinskom okrese a stal sa jedným z najvýznamnejších náboženských a vzdelanostných centier vtedajšieho Uhorska. Začítajte sa s nami

Aleluja – Chváľte Boha – hebrejské slovo, o ktorom sa viac dočítate na str. 26 v rubrike „Biblické drobničky“.

Evanjelista Lukáš – patrón maliarskeho cechu, spisovateľ, teológ, historik, cestovateľ, lekár a maliar. Vzdelaný človek, ktorý vedel nielen písať, ale vedel aj ako sa má písať : Lukáš ako jediný z evanjelistov začína písať podľa vzoru vtedajších gréckych spisovateľov a historikov. Viac sa dočítate v rubrike „Viera v umení“ na str. 29 až 35.

Rubrika „Biblické okienko“ na str. 6 až 9, opisuje pätnástu a šestnástu kapitolu Lukášovho evanjelia, kde sa hovorí o stratených ľuďoch, veciach a príležitostiach.

Kráľovná patriarchov, v seriáli „Loretánske litánie“ sa dozviete, že medzi najznámejších patrí Abrahám, Izák, Jakub a Jozef. Na základe čoho je opodstatnené nazývať Pannu Máriu „Kráľovná patriarchov“ sa dočítate v našom článku na str. 18 – 20.

Zapojte sa s nami do celosvetovej modlitbovej iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec. Aj tento rok sa bude akcia konať 18. októbra, pozvánku nájdete na str. 25 a viac sa dočítate v článku na str. 22 až 24.

Nájdete v ňom aj pozvánky na:

– 13. púť ružencových bratstiev do Národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne

– púť ružencových bratstiev do Svätej zeme a Jordánska s bratmi dominikánmi

– adventné duchovné cvičenia v exercičnom dome sv. Ignáca v Prešove, ktoré sú určené pre všetkých členov Živého, Svätého a Večného ruženca na tému: Eucharistia

– slávnosť Ružencovej Panny Márie vo Vyšnej Šebastovej

Na poslednej strane nášho časopisu nájdete ponuku vami obľúbených Ružencových kalendárov na rok 2020.

2020-11-04T13:34:11+01:00